سوالات متداول درباره دامنه

دامنه یا دامین چیست؟

دامین (دامنه) در واقع نام سایت شما می باشد. برای مثال Talahost.com یک دامنه است. اطلاعات بیشتر...

 

چگونه DNS های دامنه را تغییر دهم؟

برای تغییر DNS دامنه های ثبت شده در طلاهاست می توانید در کنترل پنل طلاهاست خود، به بخش لیست دامنه ها بروید و طبق دستور العمل موجود در صفحه DNS ها را تغییر دهید اطلاعات بیشتر...

 

کنترل پنل دامنه من کجاست؟

کنترل پنل دامنه های IR سایت ایرنیک است. نام کاربری (شناسه) و رمز ورود زمان ثبت نام در این سایت، به ایمیل شما ارسال شده است.

اطلاعات ورود به پنل دامنه های بین المللی مانند دامنه های com, net, info و ... از طریق تیکت برای شما ارسال میشود. (اگر ارسال نشده یا تیکت را حذف کردید لطفا در این مورد به بخش ثبت دامنه تیکت ارسال کنید تا اطلاعات دوباره ارسال شود)

 

چگونه می توانم اطلاعات Whois دامنه های IR را مخفی کنم؟

این امکان وجود ندارد.

 

رمز عبور ایرنیک را فراموش کرده ام، چکار کنم؟

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید از طریق گزینه بازنشاندن گذرواژه با وارد کردن شناسه یا ایمیل خود، یک رمز موقت به ایمیل شما ارسال خواهد شد. (اگر در این مورد مشکلی دارید لطفا با ایرنیک تماس بگیرید info@nic.ir)

 

پاسخ سوال محرمانه را در سایت ایرنیک فراموش کرده ام راه حل چیست؟

درصورتیکه پاسخ محرمانه خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید پاسخ محرمانه جدید را طی یک نامه رسمی به واحد ثبت دامنه از طریق نمابر و یا بصورت اسکن شده و از طریق آدرس پست الکترونیک info@nic.ir به این واحد ارسال نمایید. پاسخ محرمانه شما باید حداقل ۶کاراکتر مجاز شامل اعداد و حروف لاتین باشد. لطفا توجه داشته‌باشید درخواست باید حتما توسط صاحب شناسه کاربری نوشته و امضاء شده باشد وارسال کپی مدرک شناسایی ( برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ و ارسال کپی روزنامه رسمی) الزامی است.
توجه: درصورت عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسه در سایت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتیب اثر داده‌نخواهد شد.

اگر در این مورد مشکلی دارید لطفا فقط با ایرنیک تماس بگیرید (info@nic.ir)

 

دامنه چند روز پس از تمدید نشدن برای ثبت مجدد آزاد می شود؟

لطفاً اینجا را ببینید : چرخه حیات دامنه