چگونه سيستم مديريت محتوا نصب كنم؟

سلام

1.
سیستم مدیریت محتوایی که می خواید نصب کنید را از طریق سی پنل یا ftp آپلود کنید.

2.
برای نصب اول باید در سی پنل یک دیتابیس بسازید، آموزش ساخت دیتابیس در طلاهاست بخش سوالات متداول موجود است.

3.
اکثر سیستم ها برای نصب یک فایل با نام install.php یا setup.php یا پوشه ی install دارند. این فایل ها یا پوشه را پیدا کنید و با مرورگر به آدرس مربوط به آن بروید. (مثلا www.sitename.com/setup)

4.
اگر تا مرحله ی 3 را درست طی کرده باشید مراحل نصب آغاز می شود و شما باید مشخصات دیتابیس که در مرحله ی 2 ساختید را در این بخش وارد کنید تا اطلاعات لازم در دیتابیس وارد شوند و احتمالا برنامه ی نصب از شما نام کاربری، رمز عبور و ای میل برای ورود مدیر را می خواهد که باید آنها را وارد کنید.

5.
اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید نصب سیستم با موفقیت انجام شده و شما باید فایل یا پوشه ی نصب را تغییر نام دهید یا بشدت توصیه می کنیم آن را حذف کنید. نصب تمام شده و لازم نیست بقیه مراحل را طی کنید.

6.
اگر فایل ها یا پوشه ی گفته شده در مرحله ی 3 را نتوانستید پیدا کنید (فایل یا پوشه ی install)، دنبال پوشه ای به نام sql یا فایلی با پسوند sql. بگردید.

7.
در cPanel به بخش phpMyAdmin بروید، دیتابیسی که ساخته اید را انتخاب کنید و از بخش import، فایل sql بخش 6 را به دیتابیس وارد(import) کنید. این مرحله بسته به سرعت اینترنت شما و حجم فایل Sql ممکن است از چند ثانیه تا چندین دقیقه طول بکشد.

8.
دنبال فایل config.php یا پوشه ی config بگردید، آن را ویرایش کنید و مشخصات دیتابیس که در مرحله ی 2 ساخته اید را در آن وارد کنید.

9.
نصب پایان یافت!